درباره سایت

سایت «استادان» با هدف کمک به استادان دانشگاه برای راه‌اندازی وبلاگ شخصی، توسط من یعنی وحید دامن‌افشان تاسیس شده است.

در طول چند ترمی که در دانشگاه، ریاضی تدریس کرده‌ام، به خوبی متوجه شده‌ام که استادان دانشگاه هم پتانسیل بالایی برای وبلاگ‌نویسی و به اشتراک‌گذاری افکار و ایده‌های خود در بستر اینترنت دارند؛ اما به خاطر دلایلی، به سمت وبلاگ‌نویسی و آنلاین کردن یادداشت‌های خود نمی‌روند. قشری که در صورت روی آوردن به وبلاگ‌نویسی می‌تواند به تولید محتوای ارزشمند در وب فارسی کمک کند.

استادان دانشگاه می‌توانند مقداری از فضای رسمی نوشتن مقالات دانشگاهی فاصله بگیرند و کمی هم درباره روزمرگی‌های زندگی دانشگاهی خود با کاربران اینترنت حرف بزنند. از تجربیات تدریس‌شان در دانشگاه بگویند؛ کتاب‌های درسی و غیردرسی‌ای را که می‌خوانند به دیگران معرفی کنند؛ درباره تازه‌های رشته تخصصی‌‌شان به زبان ساده حرف بزنند؛ از تجربیات خود درباره مراحل چاپ کتاب‌های‌شان و یا شرکت در کنفرانس‌های مختلف بگویند؛ سرویس‌های علمی را معرفی کنند؛ برای بهتر شدن سیستم آموزشی راهکار بدهند؛ ایده‌های علمی خود را مطرح کنند و به طور خلاصه، به زبان ساده، افکار و عقاید خود را با دیگران به اشتراک بگذارند و از نظرات آن‌ها آگاه شوند.

اگر هر استادی در کنار کارهای تحقیقاتی‌اش، چند ساعتی را هم در هفته به نوشتن یادداشت‌های خود در اینترنت اختصاص بدهد، بعد از مدتی، یک شبکه وبلاگی از نوشته‌های استادان خواهیم داشت که حاصل آن، تولید مقدار قابل توجهی محتوای ارزشمند است که بدون شک به بالا بردن دانش عمومی کاربران اینترنت کمک می‌کند.

من در این سایت، از همان مرحله تهیه دامنه و هاست تا راه‌اندازی کامل آن به شما کمک می‌کنم و تجربیات هر چند اندک خودم از وبلاگ‌نویسی در وبلاگ «پانویس» را در اختیار شما می‌گذارم تا بتوانید یک دفترچه یادداشت آنلاین برای انتشار روزنوشته‌های خود داشته باشید و لذت وصف‌ناشدنی «خوانده‌ شدن» را با هم تجربه کنیم.

قبل از شروع، چنانچه سوالی در ذهن‌تان وجود دارد، می‌توانید بخش سوالات متداول را ببینید.

وحید دامن‌افشان